Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο!

Re:Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 18/02/2017 16:39 #16

  • gyiama
  • Το Άβαταρ του/της gyiama
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 2163
Αυτό φυσικά ισχύει για όλους εσάς που σας έχω κάνει ανθρώπους τόσα χρονια και συνεχίζετε να αυθαδιαζετε!!!! Νιαου ρε !!!!!ενα φόρουμ μόνος μου είμαι ο Π...............Σ !!!!!!!!! Μπορώ να ρωτάω και να απαντάω στην ερώτηση μου ταυτόχρονα!!! Τέλος. Θα σας bannάρω όλους και θα μείνω μόνος μου!!!
????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:RE: Re:Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 18/02/2017 16:51 #17

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
gyiama έγραψε:
Αυτό φυσικά ισχύει για όλους εσάς που σας έχω κάνει ανθρώπους τόσα χρονια και συνεχίζετε να αυθαδιαζετε!!!! Νιαου ρε !!!!!ενα φόρουμ μόνος μου είμαι ο Π...............Σ !!!!!!!!! Μπορώ να ρωτάω και να απαντάω στην ερώτηση μου ταυτόχρονα!!! Τέλος. Θα σας bannάρω όλους και θα μείνω μόνος μου!!!
Από όσα είπες φίλε σε ένα συμφωνώ και επαυξάνω:
"ο Π...........Σ"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 18/02/2017 19:34 #18

  • gyiama
  • Το Άβαταρ του/της gyiama
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 2163
ημουν σιγουρος ότι θα στεκοσουν σ αυτή τη λεξη φιλε!!!!! thinking αλλα σημαινει σιγουρα κατι ΠΟΛΥ αντρικο φιλε!!!! ;-) lol 2 lol 2
????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 18/02/2017 20:43 #19

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
Άλλη μια άκρως ενδιαφέρουσα κατηγορία:

Ο Gyiama

Μια κατηγορία μόνος του!
Ένας άνθρωπος, μια ιστορία!
Και τι ιστορία....Ιστορία μου, αμαρτία μου!
Πιο ξερολας, πεθαίνεις!
Η μ@λ@κια είναι ότι αυτός όντως ξέρει πολλά, αλλά ντάξει το χει χεσει...παρουσιάζεται ως Παπυρους Λαρους, Μπριτανικα και Γουικιπιντια μαζί!
Ο άνθρωπος ότι tmax και να έχει στην κατοχή του, δεν πάει πάνω από 170!
Επίσης έχει το μοναδικό ταλέντο-συνήθειο να μπαίνει στη συζήτηση και να τα γ@μ@ει όλα!
Δόξα το Θεό τα τελευταία χρόνια αρχίζει να στρώνει λίγο...ευτυχώς έχει κι αυτή την αγια κοπέλα δίπλα του, η οποία πραγματικά απορώ πως τον αντέχει!
Εν τέλει...αγαπάμε τζιγιαμα ρε κι όποιος πει κακιά κουβέντα, να του καει ο ανορθωτης!
Τελευταία διόρθωση: 20/02/2017 14:12 από River.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 18/02/2017 21:41 #20

  • tmaxaxi
  • Το Άβαταρ του/της tmaxaxi
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • ACHILLES
  • Δημοσιεύσεις: 179
Φίλε Γιώργο διάβασα με παααρα πολύ προσοχή το λιιιγο μακροσκελές ποστ σου. Ντάξει, με καθήλωσε...! Η ιλικρινια σε όλο της το εργαλείο χωρίς την έλλειψη χιούμορ.! Συνεχίζεις το έργο σου κάνοντας χημειοθεραπεία στους ασθενείς...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 18/02/2017 21:43 #21

  • Silent
  • Το Άβαταρ του/της Silent
  • Offline
  • Adult Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 355
Γιωργο πραγματικα συμφωνω σε ολα..
Καπου εκει και εγω το 2011 ξεκινησα να ασχολουμαι με τα φορουμ (ασχετα απο μηχανακια) και αφου το ειχα παρει τοσο ζεστα οπως λες και εσυ ,
συναντησεις κοντρα καφεδες στα καπακια ταβερνες 30-40 ατομα και βαλε,δεκαδες χιλιαδες ποστ στο ενεργητικο ,χαβαλε,γελια, βοηθεια, πληροφοριες κτλ ξαφνικα αρχισαν τα πραγματα να σπανε.. διχογνωμιες , διχονιες, ξερολισμος και οντας ηδη μεχρι και σημερα ενεργος συντονιστης σε αλλο φορουμ βλεποντας αυτο ακριβως που γραφτηκε πιο πανω "Το καλύτερο δε είναι όταν αφού τους έχεις κάνει ανθρώπους και τους έχει βοηθήσει να στήσουν ένα καλό ***** (οτι και αν ειναι αυτο), βγαίνουν και σε προκαλούν ........"
Και εκει που τους εκανες "μαγκες" σε μαχαιρωνουν και πισωπλατα κρυμμενοι καλα πισω απο το γεματο πατατακια πληκτρολογιο τους..
Και ετσι ενα καλο και ομορφο πρωι λες "Ρε δε γ@@@στε και εσεις " και ριχνεις μια τεραστια μαυρη πετρα πισω σου,γεματη εκατομμυρια λεξεις που θα αφησουν ενα τεραστιο ογκο εγκυκλοπαιδικων γνωσεων και εμπειριας...προς ωφελος "των αλλων"..
Το κακο σε αυτο ειναι οτι "την πληρωνουν" και φιλοι που σε ηθελαν εκει και σε αγαπησαν για αυτο που εισαι και πλεον δε θα σε εχουν εκει διπλα..
Δυστηχως ετσι ειμαστε σαν λαος, ετσι ειμασταν και θα ειμαστε και στο μελλον... Δε βλεπω να αλλαζει κατι.. Παντα θα υπαρχουν "καρκινοι" οσο κατι παει καλα..

Don't argue with idiots.They drag you down to their level and beat you with experience..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 18/02/2017 22:28 #22

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
Έτσι είναι Γιάννη...και φυσικά ισχύει για οποιοδήποτε φόρουμ, ανεξαρτήτως αντικειμένου (εξού και το "και όχι μόνο" στον τίτλο του θέματος).
Τώρα βέβαια με κατι που έγραψες μου δίνεις πάσα να θίξω άλλο ένα μεγάλο θέμα:
Εκει που γράφεις ότι "την πληρώνουν και φίλοι που σε ήθελαν εκεί και σε αγάπησαν γι' αυτό που είσαι..."
Αυτοι οι φίλοι δεν τα έβλεπαν όλα αυτά που συνέβαιναν?
Αν τα έβλεπαν, τι έκαναν?
Σε υποστήριξαν?
Αν σε υποστήριξαν το έκαναν μόνο λεκτικά ή και εμπράκτως?
Εφόσον εσύ (και δεν εννοώ εσένα προσωπικά) είσαι ο σωστός, γιατί τελικά φεύγεις εσύ και όχι ο/οι καρκίνος/οι?
Εγώ αν μιλήσω από προσωπική εμπειρία πάντως, έφυγα γιατί η υποστήριξη που έλαβα ήταν λίγη, περιστασιακή και αναποτελεσματική...γιατί τους μισούς τελικά δεν τους ένοιαζε και οι άλλοι μισοί δε θέλαν να χαλάσουν το κλίμα της παρέας (εδώ γελαμε μιας και το κλίμα ήταν ήδη σάπιο και βρωμούσε σα νεκρό ποντίκι!).
Εν τέλει εγώ Γιάννη, έχω κρατήσει κάποιους ΛΙΓΟΥΣ φίλους από τα φόρουμ και φυσικά έχω και αρκετούς γνωστούς (δεν το λέω με κακή έννοια) με τους οποίους περιστασιακά κάνω παρέα, εκδρομές κλπ.
Τελευταία διόρθωση: 18/02/2017 22:29 από River.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 18/02/2017 22:35 #23

  • Silent
  • Το Άβαταρ του/της Silent
  • Offline
  • Adult Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 355
Οπως και να εχει Γιωργο οταν ειναι να φυγεις πρεπει να φροντισεις να φυγεις με ψηλα το κεφαλι..
Αυτο ειναι που μετραει.
Για σενα ( σε τριτο προσωπο μιλαω δεν εννοω εσενα προσωπικα) για τον εαυτο σου και την ψυχικη σου ηρεμια..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 18/02/2017 22:41 #24

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
Συμφωνώ και επαυξάνω.
Και πραγματικά η ψυχική ηρεμία που αποκτάς με το που ξεμπλεκεις από όλο αυτό το άρρωστο σκηνικό, έχει ανεκτίμητη αξία!
Σου μένει μια πικρία, αλλά εντάξει...όλα αυτά εμπειρίες είναι.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 20/02/2017 14:48 #25

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
Gyiama με στενοχωρεί που δεν έχεις μπει να γράψεις κάτι για την κατηγορία σου.......σε παρακαλώ να σταθείς στο ύψος των περιστάσεων και να απαντήσεις!

Επίσης να προσθέσω άλλη μία παράγραφο στο θέμα:

Οι κομήτες

Ήλθον, είδον και απήλθον!
Η εμφάνισή τους είναι τόσο σπάνια, όσο αυτή του κομήτη Χάλεϊ!
Η μία κατηγορία είναι αυτοί που μπαίνουν μόνο για να διαβάσουν κάτι που τους ενδιαφέρει...και από δω παν κι άλλοι...άκακοι, αδιάφοροι με ολίγον τι αντικοινωνική συμπεριφορά!
Άλλη κατηγορία είναι αυτοί που ανακαλύπτουν ή θυμούνται το φόρουμ μόνο και μόνο για να βάλουν μια αγγελία τους, αφού τους προσφέρει άμεσα το απόλυτα ιδανικό κοινό από πλευράς στοχοποίησης ενδιαφερομένων! Μία λοιπόν που μπαίνει η αγγελία (τις περισσότερες φορές μάλιστα χωρίς καν να έχουν διαβάσει τους κανόνες αγγελιών) και μία που δεν τους ξαναβλέπουμε ποτέ ή μόνο όταν θα 'χουν και κάτι άλλο να πουλήσουν! Σε αυτό το φόρουμ βεβαίως, οι αγγελίες κομητών διαγράφονται άμεσα καθώς υπάρχει αντίστοιχος κανόνας δημοσίευσης, κατά τον οποίο πρέπει οπωσδήποτε το μέλος να είναι ενεργό με οποιονδήποτε τρόπο.
Τέλος η πιο εκνευριστική κατηγορία κομητών: Πήρα αυτό που ήθελα και τώρα σας γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι!
Μπήκε, ρώτησε κάτι που τον ενδιαφέρει (χωρίς καν να συστηθεί τις περισσότερες φορές), του απαντήσαμε και........πουφ! Είναι σαν το ανέκδοτο που ο άλλος λέει σε γκόμενα ότι είναι μάγος...θα τη γ@μήσει και θα εξαφανιστεί! Ρωτάμε εμείς στο ποστ τι έγινε με το πρόβλημά του? Λύθηκε? Αυτό που του προτείναμε τελικά τον βοήθησε? Άκρα του τάφου σιωπή στον κάμπο βασιλεύει! Feedback μηδέν! Συμμετοχή μηδέν! Βοήθεια μηδέν! Ενημέρωση μηδέν! Ευγνωμοσύνη μηδέν! Χαϊβάνι 5-0!
Συμπληρωματικά στην παράγραφο των κομητών, θα μπουν και τα "πεφταστέρια"! Δεν τα βλέπεις συχνά και όταν τα βλέπεις κάνεις και μια ευχή (οι ευχές ποικίλουν...και το "α μ@μησου" ευχή είναι άλλωστε)
Δύο οι κατηγορίες εδώ:
1. Κωδική ονομασία "Σύνταξη ελληνικού φορέα" - Μπαίνουν μια φορά το μήνα στο φόρουμ και όσο πάνε μειώνονται! Έτσι να δώσουν το παρόν ρε παιδί μου, για να έχουν και την επαφή...μπορεί να χρειαστούν κάτι.
2. Κωδική ονομασία "Μισθός υπαλλήλου ελληνικής λαμογιο-εταιρείας" - Γράφουν στο φόρουμ σπάνια (παρόλο που μπορεί να το παρακολουθούν κάθε μέρα), γράφουν όταν θυμούνται, όταν έχουν κάτι να πουν διότι τους ήρθε επιφοίτηση, όταν είναι να ανεβάσουν καμιά φωτο από το μηχανάκι τους ή άμα είναι για καμιά εκδρομή ή καμιά μάσα!
Κάποια από αυτά τα πεφταστέρια παλιότερα ήταν λαμπροί αστέρες που τώρα έχουν χάσει τη λάμψη τους και κάποια άλλα ήταν εξ' αρχής "όπου φυσάει ο άνεμος"
Συνολικά είναι μία άκακη κατηγορία, ολίγον εκνευριστική μερικές φορές, αλλά όπως και να 'χει κερδίζει μια θέση στο "σύγγραμμα".
Τελευταία διόρθωση: 20/02/2017 15:01 από River.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 22/02/2017 21:59 #26

  • dinoszz
  • Το Άβαταρ του/της dinoszz
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Βαλάντης
  • Δημοσιεύσεις: 173
είχαμε τα υπαρξιακά μας για το τι μπιλια τι ελατηριο και τωρα εχουμε και σε πια κατηγορία ανηκουμε......αρε Γιώργο. :-):-)
t max500
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 22/02/2017 22:29 #27

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
Χαχαχαχαχαχα

via tapatalk
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 23/02/2017 13:15 #28

  • surtees
  • Το Άβαταρ του/της surtees
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 63
Κάθε φόρουμ έχει τους διαχειριστές-συντονιστές, τους χορηγούς, την τεχνική υποστήριξη και τα μέλη.
Είναι σαν μια ποδοσφαιρική ομάδα με παίκτες, προπονητικό επιτελείο, χρηματοδότες και φιλάθλους.
Φαντάσου τον ΠΑΟΚ να παίζει χωρίς φιλάθλους.
Φαντάσου στο tmaxclub να γράφουν οι River, Maximos και Gyiama και να μην υπάρχουν λοιπά μέλη. Θα είχε διαλυθεί το φόρουμ σε μια εβδομάδα.
Τα μέλη είναι η κινητήριος δύναμη του φόρουμ.
Τώρα το να ποστάρει ή όχι ένα μέλος νομίζω ότι είναι αποκλειστικά δικό του θέμα. Το να γράφει κάποιος «καλώς το νέος μέλος» ή «τι ωραίο εργαλείο έχεις», δηλαδή τυπικές δημοσιεύσεις, δεν νομίζω ότι σε κάνει πιο αξιόλογο μέλος. Κατά τη γνώμη, μόνο οι διαχειριστές-συντονιστές έχουν το δικαίωμα να προβαίνουν σε αυτές τις τυπικές δημοσιεύσεις.

Όλα αυτά τα γράφω για να σου πω ότι θεωρώ τον εαυτό μου πλήρες μέλος του tmaxclub, ανεξάρτητα του ότι δεν γράφω. Κάθε μέρα παίρνω μια «τζούρα» από το φόρουμ και αισθάνομαι ότι βρίσκομαι σε οικείο περιβάλλον.
Αυτά για τα μέλη που ονομάζεις «κομήτες». Με πολύ αγάπη.
(ΥΓ.1 κάθε συντονιστής έχει την προσωπικότητα του, αυτό έχει και την ομορφιά του στο φόρουμ).
(ΥΓ.2 είσαι πολύ δυνατός στον γραπτό λόγο).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τροφή για σκέψη: Περί μοτοσικλετιστικών φόρουμ και όχι μόνο! 23/02/2017 13:40 #29

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
Διονύση η κατηγορία που αναφέρεσαι εσύ δεν είναι οι κομήτες, είναι τα "πεφταστέρια", τα οποία καλά κάνουν και υπάρχουν....και όπως γράφω είναι μία άκακη κατηγορία -κάποιες φορές εκνευριστική (ανάλογα τον άνθρωπο)- απλά τους ανέφερα στο όλο διήγημα της ζωής και της καθημερινότητας των φόρουμ ;-)

Εσύ συγκεκριμένα είσαι και καθως πρέπει άνθρωπος (όσο σε ξέρω δλδ) και έχουμε μιλήσει κιόλας, έχεις προσφέρει και στο φόρουμ γράφοντας εντυπώσεις από διάφορα σεταρίσματα στο μηχανάκι σου κλπ.....οπότε είσαι από τα καλά πεφταστέρια αχχαχχα....αυτά που χαίρεσαι να τα βλέπεις ρε παιδί μου!

Σαφώς το πόσο συχνά ποστάρει ο καθένας είναι δικό του θέμα, όπως επίσης και τα ποστ καλημεροκαλησπεροκαληνύχτας δεν τα μετράω εγώ προσωπικά σαν κάποια ιδιαίτερη συμμετοχή / προσφορά....αλλά και πάλι δεν κατηγορώ αυτόν που τα κάνει φυσικά, καθώς από το ολότελα καλή και η παναγιώταινα.....ο καθείς όπως αγαπάει και βολεύεται.

Τα εκνευριστικά στοιχεία είναι άλλα πολλά που έχω εξιστορήσει παραπάνω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2