Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Πρόβλημα σε t max 2003

Πρόβλημα σε t max 2003 19/01/2016 15:13 #1

  • ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 14
Καλησπέρα παιδιά εδώ και ένα μήνα έχω πρόβλημα με την εκκίνηση.Δηλαδή αν το αφήσω 2 μέρες περίπου χωρίς να το κινήσω δεν περνει εύκολα θέλει πολλές μιζιές .το πήγα κάπου σε ένα κοντινό απλό συνεργείο μότο και μου είπε ότι τα μπουζί ήταν γεμάτα βενζίνη.και καλά ότι κάνει υπερχηλιση.γνωρίζει κανείς κάτι περί του θέματος ευχαριστώ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρόβλημα σε t max 2003 19/01/2016 15:43 #2

  • yomiti
  • Το Άβαταρ του/της yomiti
  • Offline
  • Tuner Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 598
πολύ πιθανόν να είναι μπαταρία σου.....την κοίταξες? το ίδιο έπαθα και εγώ και τελικά την άλλαξα.
if everything seems under control you're not going fast enough
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρόβλημα σε t max 2003 19/01/2016 16:26 #3

  • MAX1964
  • Το Άβαταρ του/της MAX1964
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 1
Φιλε ειχα το ιδιο προβλημα και δεν ηταν η μπαταρια αλλα τα μπεκ που ηθελαν καθαρισμο και γινεται με υπερηχους .Υπαρχει περιπτωση να μην καθαριζουν λογω παλαιοτητας και να θελουν αλλαγη .Κανονικα τα μπεκ δεν πρεπει να σταζουν βενζινη στο θαλαμο καυσης και το κυκλωμα καυσιμου να βρισκεται παντα σε πιεση .Ετσι με την πρωτη μιζια θα παιρνει αμεσα μπρος.Δοκιμασε να τα καθαρισεις και εαν δεν πιασει οπως εγινε σε μενα ,τοτε θελουν αλλαγη .Εγω εχω ενα μοντελλο 2007 .
Καλη συνεχεια.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρόβλημα σε t max 2003 19/01/2016 16:29 #4

  • gyiama
  • Το Άβαταρ του/της gyiama
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 2163
Καλό ειναι να πας να δεις τα καρμπυρατέρ σου μήπως κάποιο υπερχειλίζει απ το φλοτερ όπως σου είπαν η μήπως έχεις θέμα με το αυτόματο τσοκ η κανένα κολάρο εισαγωγής.απ την άλλη αν η μπαταρία σου ειναι πολύ πεσμένη δεν γυρνάει σωστά το μοτέρ και μπουκώνει.γενικα καλό ειναι να το πας κάπου που γνωρίζουν αυτά τα μηχανάκια και οχι όπου να ναι
????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρόβλημα σε t max 2003 20/01/2016 08:13 #5

  • ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 14
σίγουρα θα το πάω στην yamaha γιατί πάλι σήμερα το πρωί όταν πήγα να το βάλω προς το σκάσιμο που έκανε η εξάτμιση αλλά και το μαύρο καπνό που πέταξε ήταν απίστευτο και μετά εστρωσε.Αρα η βενζίνη ρέει άφθονη μόλις μένει σβηστό πάνω από μια μέρα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρόβλημα σε t max 2003 20/01/2016 16:49 #6

  • ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 14
Καλησπέρα μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει για να βρω καρπυρατερ μεταχειρισμενο γιατί μάλλον εκεί πάει η δουλειά.ευχαριστώ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρόβλημα σε t max 2003 20/01/2016 18:35 #7

  • gyiama
  • Το Άβαταρ του/της gyiama
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 2163
για τι να βρεις καρμπυρατέρ μεταχειρισμενο?οτι και να εχει το δικο σου εχει ανταλλακτικα και το επικευαζεις. ετσι κι αλλιως και μεταχειρισμένα να παρεις παλι θα θελουν επισκευή. πηγαινε το να το δουν και θα σου πουν τι χρειαζεται. τηλεδιαγνωση δυστυχως δεν γινεται. απλα πηγαινε το σε καποιο κατάστημα που το κατεχει το αθλημα και όχι στον γνωστο του φιλου του μπατζανακη που είναι καλος μαστορας στα φορτηγα και ξερει από τετοια!
????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Πρόβλημα σε t max 2003 20/01/2016 19:07 #8

  • mike_mavris
  • Το Άβαταρ του/της mike_mavris
  • Offline
  • God Tmaxista
  • 2003
  • Δημοσιεύσεις: 1557
Φιλε μου αντιμετωπισα και εγω το ιδιο προβλημα με το παλιο δικο μου εφτασα σε σημειο που ετρεχε στο μιζαρισμα η βενζινη απο κατω απο την υπερχιληση... τα ιδια και εγω εψαχνα για μεταχειρ. Αλλα οπως ειπε και ο gyiama που ξερεις οτι δεν θα σου κανουν τα ιδια... γιαυτο και τους εκανα γενικη επισκευη αλαχτηκαν ολα μεσα εκτος απο τις μεβρανες που ηταν μια χαρα καθαρηστηκε που ειχε ποιασει μακα και δουλεψε πιο καλα και πιο οικονομικα... ειχα ανεβασει και φωτο παλαιοτερα απο την επισκευη...

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρόβλημα σε t max 2003 22/08/2019 18:32 #9

  • pharis
  • Το Άβαταρ του/της pharis
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 4
Το ίδιο πρόβλημα έχω και γω εδώ και 3 χρόνια. Έχω αλλάξει μάλιστα 5-6 μπαταρίες γι αυτό μια και τις ξελιγωνα στο 6μηνο. Το πρόβλημα είναι ιδιαίτερα έντονο τα καλοκαίρια μετά από 2ημερη στάση. Το χειμώνα κατά περίεργο τρόπο παίρνει μπρος. Δεν έχω καταφέρει μέχρι σήμερα να το αντιμετωπίσω πάρα μόνο με εκκίνηση στο σπίτι για τις περιόδους που μένει καιρό ανενεργό. Μου δίνει την αίσθηση ότι εξατμίζεται η βενζίνη από το καρμπυρατέρ και μέχρι να ξανακατεβασει η αντλία θέλει πολλές μιζιες. Και να φανταστείτε ότι έχω γράψει 130.000 χιλιόμετρακια από το 2002 που το είχα πάρει με μόνη αλλαγή δίσκους συμπλέκτη έως τώρα και φυσικά τα κλασικά του σερβις
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.