Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Δίλημμα αγοράς

Δίλημμα αγοράς 26/12/2016 14:10 #1

  • ΣΩΤΗΡΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΩΤΗΡΗΣ
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • IRON MAX
  • Δημοσιεύσεις: 57
Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά.Δεν είναι το σωστό άρθρο για να να ρωτήσω αυτό που θέλω αλλά λόγω οτί το θέμα έχει να κάνει με καινούργιο μηχανάκι ουσιαστικά.Λοιπόν,εχω αρρωστήσει τρελλά με το multistrada το 950,το οποίο θα έρθει τον μάρτιο.Έιμαι μεταξύ αυτού και του GS 1200 ANDVENTURE.Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αποχωριστω γο σκούτερ . Δεν ξέρω,τι να κάνω .για το ντουκάτι καμιά γνώμη θα ήθελα.Εννοείται το καινούργιο T MAX δεν το βλέπω λόγω εμφάνισης και μόνο.Από το μουλτιστράντα έχει περισσότερα καλώδια μπορώ να πω.Το 950 όχι το 1200
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δίλημμα αγοράς 26/12/2016 14:41 #2

  • Dr.masas
  • Το Άβαταρ του/της Dr.masas
  • Offline
  • User is blocked
  • Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ
  • Δημοσιεύσεις: 2264
ΣΩΤΗΡΗΣ έγραψε:
Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά.Δεν είναι το σωστό άρθρο για να να ρωτήσω αυτό που θέλω αλλά λόγω οτί το θέμα έχει να κάνει με καινούργιο μηχανάκι ουσιαστικά.Λοιπόν,εχω αρρωστήσει τρελλά με το multistrada το 950,το οποίο θα έρθει τον μάρτιο.Έιμαι μεταξύ αυτού και του GS 1200 ANDVENTURE.Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αποχωριστω γο σκούτερ . Δεν ξέρω,τι να κάνω .για το ντουκάτι καμιά γνώμη θα ήθελα.Εννοείται το καινούργιο T MAX δεν το βλέπω λόγω εμφάνισης και μόνο.Από το μουλτιστράντα έχει περισσότερα καλώδια μπορώ να πω.Το 950 όχι το 1200

Εγω εαν ειχα το airon δεν το αλλαζα με τπτ!
Τωρα εαν θελεις τη γνωμη που εγω θα προτιμουσα το GS!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δίλημμα αγοράς 26/12/2016 16:25 #3

  • gyiama
  • Το Άβαταρ του/της gyiama
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 2163
Μιλάς για το Gs1200 adventure μοντέλο 14>;;;; αν ναι, δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης αλλά και δεν είναι ίδιας κατηγορίας μηχανές.ουτε καν το moultistrada 1200 είναι ίδια κατηγορία. Και φυσικά ούτε από οικονομικής άποψης είναι ίδια!!
????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δίλημμα αγοράς 27/12/2016 14:01 #4

  • ΣΩΤΗΡΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΩΤΗΡΗΣ
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • IRON MAX
  • Δημοσιεύσεις: 57
του 2016. Το τελευταίο. Πιο ακριβό είναι το GS αλλά και το 950 είναι πολύ πρόστυχο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δίλημμα αγοράς 27/12/2016 14:51 #5

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
το πρωτο πραγμα που πρεπει να σκεφτεις ειναι το για τι χρηση θελεις τη μηχανη που θα εχεις....αυτο και μονο θα σου δωσει σχεδον την απαντηση
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δίλημμα αγοράς 27/12/2016 15:07 #6

  • ΣΩΤΗΡΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΩΤΗΡΗΣ
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • IRON MAX
  • Δημοσιεύσεις: 57
Μάλιστα!!! Το θέλω για βολτούλες,ταξιδάκια και ΜΟΣΤΡΑ!!! χαχααχαχ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δίλημμα αγοράς 27/12/2016 15:14 #7

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
επειδη βλεπω οτι πιο πολυ εχεις τονισει το "μοστρα", παει να πει οτι η αγορα δεν γινεται βασει λογικης, αλλα βασει κ@υλ@ς....αρα παρε οτι γουσταρεις εσυ πιο πολυ...
το BMW ειναι εκπληκτικο εργαλειο, αλλα για αυτο που το θες εσυ θα χαραμιζεται.....αυτο ειναι να το παρεις και να γυρισεις ολο τον κοσμο
το Multistrada επισης...σε λιγο μικροτερο βαθμο απλα και μονο λογω κυβικων σε σχεση με το BMW
κρατα το ΤΜΑΧ λεω εγω....και τη μοστρα σου την εχεις και τα ταξιδακια σου μπορεις να τα κανεις
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δίλημμα αγοράς 27/12/2016 15:34 #8

  • Dr.masas
  • Το Άβαταρ του/της Dr.masas
  • Offline
  • User is blocked
  • Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ
  • Δημοσιεύσεις: 2264
Έχοντας δυψηφιο αριθμό αλλαγής μηχανών και περνώντας στην κυριολεξία από όλες τις κατηγορίες μηχανών και σκούτερ θα έλεγα πως δε μπορούσα να ικανοποίησω τον εαυτό μου.
Έψαχνα ένα μηχανάκι λοιπόν που να έχει μια άγρια ομορφιά, να με πηγαίνει άνετα τα ταξίδια μου και να μπορεί να φρενάρει το βαρύ μου χέρι και τη βλακεια που έχω στο κεφαλι μου. Αλλά παράλληλα να ικανοποιεί τα θέλω μου!!
Ακούγοντας λοιπόν για πρώτη φορα αυτό το καλοκουρδισμενο μηχανάκι να περνάει από δίπλα μου χωρίς καν να το δω είπα " αυτό ειναι" τώρα δε το αλλάζω με τίποτα και αν πάρω θα ξανά πάρω TMAX!
Με τις προηγούμενες μηχανές μου αν και ήταν ακριβές και ωραίες ποτέ δε με σταμάτησε κάνεις να με ρωτήσει τι μηχανάκι είναι αυτό και ότι είναι ωραίο.
Ενω με TMAXAKI συμβαίνει εντελώς το αντίθετο! Από όπου και να περάσεις θα γυρίσουν να σε κοιτάξουν και ακόμα και εσύ στη πρώτη βιτρίνα που θα βρεις μπροστά σου.
Αυτά!
Τελευταία διόρθωση: 27/12/2016 15:35 από Dr.masas.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δίλημμα αγοράς 27/12/2016 15:36 #9

  • gyiama
  • Το Άβαταρ του/της gyiama
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 2163
Αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις το ποσό του adventure του 2016 τότε απλά δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε για Ducati κλπ αλλα μπρίκια!!!!!! Σωτηρη παρ το εσυ τουλάχιστον να το δούμε σε φωτογραφίες έστω γιατί εγώ με το ..........όνειρο στο χέρι θα μείνω απ ότι βλέπω!!!!!
????
Τελευταία διόρθωση: 27/12/2016 15:38 από gyiama.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δίλημμα αγοράς 27/12/2016 16:07 #10

  • ΣΩΤΗΡΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΩΤΗΡΗΣ
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • IRON MAX
  • Δημοσιεύσεις: 57
Μάλιστα!!! Πάω να κάνω γιόγκα να σκεφτώ σωστά!!!! αχχαχα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Δίλημμα αγοράς 27/12/2016 22:09 #11

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
Καλή απόφαση Σωτήρη οποία κ αν είναι αυτή!

via tapatalk
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.