Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Θέλω να τα πω...

Απ: Θέλω να τα πω... 27/11/2012 18:41 #31

  • κοριτσοπατερας
  • Το Άβαταρ του/της κοριτσοπατερας
  • Offline
  • God Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 1594
τελικα Μιλτο μ εβαλες σε σκεψεις και μεχρι να φτασω στο σπιτι χθες μετα την συναντηση ......μετανιωσα ....
ειχες ...εχεις δικιο σε ολα και μαζι σου.....θα κανουμε οτι ειναι να κανουμε κι οποιος θελει ακολουθει...

το κριμα ειναι να τα παρατησεις-ουμε....λοιπον .....βουρ στον πατσα..... theman ;-)
γρηγορης

ανασα δεν ειν ο αερας γυρω μας
ουτε τα φαγητα και τα κρασα
ανασα ειναι οι διαδρομες τα ομορφα μερη
οι φιλοι οι καλοι και το χουνερι
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θέλω να τα πω... 27/11/2012 22:36 #32

  • miltos
  • Το Άβαταρ του/της miltos
  • Offline
  • Tuner Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 773
Και εγω έτσι λέω!αν και να σου πω την αλήθεια προβληματίστηκα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θέλω να τα πω... 29/11/2012 17:38 #33

  • κοριτσοπατερας
  • Το Άβαταρ του/της κοριτσοπατερας
  • Offline
  • God Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 1594
εχεις ακομα.....καλο κουραγιο.... cleaning gla
γρηγορης

ανασα δεν ειν ο αερας γυρω μας
ουτε τα φαγητα και τα κρασα
ανασα ειναι οι διαδρομες τα ομορφα μερη
οι φιλοι οι καλοι και το χουνερι
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θέλω να τα πω... 30/11/2012 20:43 #34

  • Anastasios
  • Το Άβαταρ του/της Anastasios
  • Offline
  • Master Tmaxista
  • take a risk
  • Δημοσιεύσεις: 1092
Σε μια συζήτηση εφ" όλης της ύλης η πρόταση ήταν γενικά & αόριστα να βγει η επεξεργασία κειμένου ή να τροποποιηθεί ο χρόνος της σε 2 , 3 , 5 λεπτά μην τυχόν & το μέλος ήθελε ή να συμπληρώσει η να διορθώσει κάτι....
Και επειδή με τρώει & δαγκώνομαι , θα αρκεστώ στην παροιμία :
- Mεγάλη μπουκιά φάε - μεγάλη κουβέντα μην λές ποτέ -
Όπερ μεθερμηνευόμενον εστί: Είναι κακό τελικά για μένα , άλλος να έχει το προνόμιο να γράφει/σβήνει & εγώ να μην μπορώ να διορθώσω ούτε τα "ορθογραφικά" μου λάθη :?
Ε π ί τ ι μ ο ς
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θέλω να τα πω... 30/11/2012 20:46 #35

  • vachos
  • Το Άβαταρ του/της vachos
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Solar black 2013
  • Δημοσιεύσεις: 3436
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
Για τουσ κανόνες του φόρουμ δεν συζητάμε δημόσια ειναι μέσα στους κανονισμούς του tmaxclub !ευχαριστω πολυ
Nothing but the max! Vachos #0001
Τελευταία διόρθωση: 30/11/2012 20:47 από vachos.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θέλω να τα πω... 30/11/2012 20:48 #36

  • Anastasios
  • Το Άβαταρ του/της Anastasios
  • Offline
  • Master Tmaxista
  • take a risk
  • Δημοσιεύσεις: 1092
vachos έγραψε:
Για τουσ κανόνες του φόρουμ δεν συζητάμε δημόσια ειναι μέσα στους κανονισμούς του tmaxclub !ευχαριστω πολυ

Εγώ ευχαριστώ που μου το υπενθύμισες , βελτιώνομαι & γίνομαι καλύτερος
Ε π ί τ ι μ ο ς
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θέλω να τα πω... 30/11/2012 21:05 #37

  • gyiama
  • Το Άβαταρ του/της gyiama
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 2163
τι εγινε ρε Τασο στειλε μου πμ να δουμε να το λυσουμε το θεμα
????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θέλω να τα πω... 30/11/2012 21:09 #38

  • Anastasios
  • Το Άβαταρ του/της Anastasios
  • Offline
  • Master Tmaxista
  • take a risk
  • Δημοσιεύσεις: 1092
gyiama έγραψε:
τι εγινε ρε Τασο στειλε μου πμ να δουμε να το λυσουμε το θεμα

Μην ανησυχείς για τίποτα φίλε . Το θέμα τελείωσε και το λέω ειλικρινά από 2 Πραγματικά Κυρίους & το λέω με το χέρι στην καρδιά , όπως επίσης θέλω να τους ευχαριστώ θερμά για τον χειρισμό τους . goodone
Ε π ί τ ι μ ο ς
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θέλω να τα πω... 30/11/2012 21:15 #39

  • κοριτσοπατερας
  • Το Άβαταρ του/της κοριτσοπατερας
  • Offline
  • God Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 1594
:? :? :? μη με στεναχωρειτε και ειμαι σ επικινδυνη ηλικια και μειωμενης ντουρντουβαλιας ..... hitthem
γρηγορης

ανασα δεν ειν ο αερας γυρω μας
ουτε τα φαγητα και τα κρασα
ανασα ειναι οι διαδρομες τα ομορφα μερη
οι φιλοι οι καλοι και το χουνερι
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θέλω να τα πω... 02/12/2012 15:05 #40

  • Anastasios
  • Το Άβαταρ του/της Anastasios
  • Offline
  • Master Tmaxista
  • take a risk
  • Δημοσιεύσεις: 1092
..άμα τεθεί & ερώτηση πόσα ακίνητα έχουμε :?: θα αρχίσω να ανησυχώ lol 2
Ε π ί τ ι μ ο ς
Τελευταία διόρθωση: 02/12/2012 15:10 από Anastasios.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θέλω να τα πω... 07/12/2012 22:38 #41

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
ΑΠΙΣΤΙΑ (ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΟΥΛΙΤΖ)


Αδέλφια, ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΘΩΟΙ!!!

Το φαινόμενο Κούλιτζ
*Όταν η απιστία έχει την υποστήριξη της επιστήμης*
(δεν φταίω εγώ, γλυκιά μου, αλλά... το φαινόμενο Κούλιτζ)

Οι άνδρες έχουν την τάση να είναι άπιστοι ακόμα και με τις πιο όμορφες γυναίκες. Πάρτε για παράδειγμα το σούπερ μοντέλο Κρίστι Μπρίνκλεϊ, το διαζύγιο της οποίας απασχόλησε στο πρόσφατο παρελθόν τα αμερικανικά μίντια.
Αυτό που εξέπληξε τους κοινωνικούς σχολιαστές στις ΗΠΑ ήταν η ακατανόητη απιστία του πρώην συζύγου του μοντέλου, του αρχιτέκτονα Πίτερ Κουκ, με μια ασήμαντη 18άχρονη πωλήτρια. Ο Κουκ πέρναγε ονειρεμένη ζωή σε πολυτελή σπίτια και κότερα, και οι προσωπικοί του λογαριασμοί ήταν πολλές φορές πληρωμένοι από την ίδια την Μπρίνκλεϊ, η περιουσία της οποίας υπολογίζεται στα 80 εκατ. δολάρια. Ορισμένοι είπαν ότι ο άνθρωπος πρέπει να είναι τρελός για να απατήσει μια από τις πιο πλούσιες και σέξι γυναίκες της Αμερικής. Όμως, πρόκειται απλώς για το φαινόμενο Κούλιτζ.
Το φαινόμενο Κούλιτζ παρατηρήθηκε για πρώτη φορά σε ποντίκια στη δεκαετία του 1950. Οι ερευνητές έβαλαν ένα αρσενικό ποντίκι στο κλουβί μαζί με 4-5 θηλυκά που βρίσκονταν σε οίστρο, και δεν άργησαν να καταγράψουν μια φρενίτιδα συνουσιών. Σταδιακά βέβαια, η επιθυμία του αρσενικού ποντικιού για σεξ μειωνόταν και μετά από δύο μέρες, εξανεμίστηκε εντελώς, παρότι τα θηλυκά ποντίκια συνέχιζαν να στέλνουν μηνύματα διαθεσιμότητας. Οι ερευνητές υπέθεσαν ότι το αρσενικό ποντίκι είχε εξαντληθεί αλλά όταν πρόσθεσαν στο κλουβί καινούργια θηλυκά, παρατήρησαν με μεγάλη έκπληξη ότι το αρσενικό ποντίκι ξαναβρήκε το ερωτικό του σφρίγος. Άρχισε ένας δεύτερος κύκλος σεξουαλικής φρενίτιδας αλλά μόνο με τα καινούργια θηλυκά. Το αρσενικό ποντίκι θυμόταν ποια θηλυκά είχε εξυπηρετήσει και τα απέφευγε συστηματικά.
Το πείραμα επαναλήφθηκε πολλές φορές και πάντα το αρσενικά ποντίκια έκαναν σεξ μόνο με τα νεοεισερχόμενα στο κλουβί θηλυκά. Το φαινόμενο αυτό, δηλαδή το αρσενικό να αποφεύγει τα θηλυκά με τα οποία έχει ήδη κάνει σεξ και να αναζητά καινούργια, ισχύει σε πολλά είδη ζώων, π.χ. φίδια, ακρίδες, κριάρια, ταύρους κλπ. και βαπτίστηκε φαινόμενο Κούλιτζ από ένα περιστατικό σχετικά με τον Κάλβιν Κούλιτζ, τον 30ό πρόεδρο των ΗΠΑ.
Στη δεκαετία του 1920, ο Αμερικανός πρόεδρος Κούλιτζ είχε επισκέφθηκε μαζί με τη γυναίκα του μια κρατική φάρμα. Το ζεύγος είχε ξεναγηθεί χωριστά, με μια μικρή χρονική διαφορά. Όταν η κυρία Κούλιτζ πέρασε μπροστά από ένα κοτέτσι ρώτησε τον ξεναγό αν ο κόκορας εκτελεί τα καθήκοντά του καθημερινά. «Πολλές φορές την ημέρα, κυρία» ήταν η απάντηση του ξεναγού.
«Παρακαλώ, πείτε το αυτό στον κύριο Κούλιτζ», είπε η πρώτη κυρία των ΗΠΑ. Σε λίγο πέρασε κι ο πρόεδρος από το ίδιο σημείο, και ο ξεναγός του μετέφερε τα λόγια της συζύγου του. Αφού σκέφτηκε λίγο ο Αμερικανός πρόεδρος ρώτησε:
«Με την ίδια κότα κάθε φορά;» «Όχι, με άλλη κότα κάθε φορά, κύριε», απάντησε ο ξεναγός. «Παρακαλώ, πείτε το αυτό στην κυρία Κούλιτζ», είπε ο Αμερικανός πρόεδρος.
Οι βιολόγοι πιστεύουν ότι το φαινόμενο Κούλιτζ εμφανίστηκε πριν από εκατομμύρια χρόνια όταν τα αρσενικά θηλαστικά ανέπτυξαν μια στρατηγική να γονιμοποιούν όσο το δυνατόν περισσότερα θηλυκά. Η στρατηγική αυτή ρυθμίζεται υποσυνείδητα από ένα αρχαίο μέρος του εγκεφάλου, το λιμπικό σύστημα όπου ανήκει ο υποθάλαμος ο οποίος συμμετέχει σε πολλές βασικές λειτουργίες όπως είναι ο έλεγχος της πείνας, της δίψας, του υπνου, της θερμοκρασίας, του σεξ, της μνήμης και των συναισθημάτων. Πολλοί πιστεύουν πως όχι μόνο τα αρσενικά ζώα αλλά και ο άνδρας διαθέτει αυτόν τον πρωτόγονο προγραμματισμό, και μάλιστα σε σημαντικό βαθμό.
Πράγματι, ο άνδρας, ακόμα και αν είναι ευχαριστημένος με τη μόνιμη σχέση του, εκδηλώνει συχνά την επιθυμία για καινούργιο ερωτικό ταίρι. Αντίθετα, οι γυναίκες είναι πιο δεκτικές στο να κάνουν σεξ με τον ίδιο άνδρα για μεγάλο χρονικό διάστημα ή ακόμα και για ολόκληρη τη ζωή τους. Όμως στον άντρα παρατηρείται μια ραγδαία μείωση της τεστοστερόνης, όταν ο ερωτικός σύντροφος παραμένει ο ίδιος επί μακρόν. Αυτός είναι ο λόγος που η επιθυμία του άντρα για σεξ στη διάρκεια του γάμου πέφτει σημαντικά ενώ της γυναίκας παραμένει σε σαφώς υψηλότερα επίπεδα, λένε ορισμένοι ψυχολόγοι.
Οι έρευνες δείχνουν ότι το σεξ με την ίδια γυναίκα, μετά από μια χρονική περίοδο, δεν προκαλεί στον άνδρα σημαντική έκκριση ντοπαμίνης η οποία είναι μια βασική ορμόνη της ευχαρίστησης. Ύστερα από μερικά χρόνια γάμου, η ντοπαμίνη μπορεί να ανέβει σημαντικά μόνο όταν ο άντρας βρει καινούργια γυναίκα, κι ας είναι λιγότερο εμφανίσιμη από τη σύζυγο. Συχνά μάλιστα, όταν η σύζυγος ανακαλύψει με ποια γυναίκα την απατούσε ο άντρας της, δυσκολεύεται να πιστέψει ότι είναι τόσο κακόγουστος. Αυτό συμβαίνει διότι η ποικιλία για τον άντρα είναι από μόνη της ένα δυνατό αφροδισιακό. Δυστυχώς, η αντρική βιολογία κάνει τη μόνιμη σύντροφο να μοιάζει με βραστό κουνουπίδι και τη νέα με μπριζόλα στα κάρβουνα, ακόμα και όταν αντικειμενικά ισχύει το αντίστροφο.
Βέβαια, η επιθυμία για ανανέωση δεν υπάρχει μόνο στις ερωτικές σχέσεις, αλλά σε ολόκληρο το εύρος ζωής, και αναφέρεται στην ψυχολογία με τον όρο "νεοφιλία". Πραγματικά, τίποτα δεν καθαρίζει περισσότερο το μυαλό από το καινούργιο. Όλοι θέλουμε να κάνουμε ταξίδια, οι γυναίκες αρέσκονται ιδιαίτερα να αλλάζουν την εμφάνισή τους και τα παιδιά θέλουν καινούργια παιγνίδια. Έτσι και ο άνδρας, ως μεγάλο παιδί, νιώθει έντονα την επιθυμία για αλλαγή ερωτικού συντρόφου ρυθμισμένος από το φαινόμενο Κούλιτζ το οποίο μπορεί να διαλύσει ακόμα και τον καλύτερο γάμο.

Το φαινόμενο Κούλιτζ!
(τουλάχιστον μας έφυγε η απορία.....)
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Τελευταία διόρθωση: 08/12/2012 12:24 από River.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θέλω να τα πω... 08/12/2012 08:39 #42

  • κοριτσοπατερας
  • Το Άβαταρ του/της κοριτσοπατερας
  • Offline
  • God Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 1594
πεστα χρυσοστομε..... doubleup
γρηγορης

ανασα δεν ειν ο αερας γυρω μας
ουτε τα φαγητα και τα κρασα
ανασα ειναι οι διαδρομες τα ομορφα μερη
οι φιλοι οι καλοι και το χουνερι
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θέλω να τα πω... 08/12/2012 12:25 #43

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
καλά το 'γραψες στο τέλος....

"τουλάχιστον μας έφυγε η απορία" :woohoo:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θέλω να τα πω... 08/12/2012 16:58 #44

  • gargy60
  • Το Άβαταρ του/της gargy60
  • Offline
  • God Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 1597
Γιαννάκη καλά τα λένε η επιστήμονες αλλά άμα κανείς την κουτσουκέλα και σε πάρουν χαμπάρι ασταναπανε φιλέ μου . matt matt matt
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θέλω να τα πω... 08/12/2012 19:53 #45

  • dnik
  • Το Άβαταρ του/της dnik
  • Offline
  • Adult Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 343
malfoi έγραψε:
Γιαννάκη καλά τα λένε η επιστήμονες αλλά άμα κανείς την κουτσουκέλα και σε πάρουν χαμπάρι ασταναπανε φιλέ μου . matt matt matt


Το να συμφωνείς με αυτές τις επιστημονικές τοποθετήσεις, δεν σημαίνει ότι έχεις λερωμένη την φωλιά σου Γεωργιε.!! Εκτός και εάν την έχεις.!!!

Χαχαχαα


Sent using Tapatalk HD
Δημήτρης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.