Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Το καθημερινό μας στέκι 2020

Το καθημερινό μας στέκι 2020 22/04/2020 21:49 #16

  • gyiama
  • Το Άβαταρ του/της gyiama
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 2163
Καλησπέρα στην παρέα
????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 23/04/2020 00:16 #17

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
Καλησπέρα Πάνο τι λέει?
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 23/04/2020 20:12 #18

  • drakos
  • Το Άβαταρ του/της drakos
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 52
καλησπερα στην παρεα!
χρονια πολλα στους εορταζοντες και με υγεια!
εν καιρο καραντινας που οι περισσοτεροι ειναι κλεισμενοι μεσα τουλαχιστον εγω λογο δουλειας τριγυρναω και σε αλες πολεις της πελοπονησου και η κατασταση ειναι λιγο δραματικη παιδια...τα μαγαζια που ειχα συνηθησει να βλεπω ανοιχτα και με κοσμο τωρα περναω και σε πιανει ενα ''κατι'' και στη δουλεια μου εχουμε πτωση 60-70%..
μακαρι να βγουμε απο ολο αυτο γρηγορα και να παρουμε παλι τα πανω μας!
εσεις οσοι ειστε απο βορεια τι βλεπετε?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 24/04/2020 02:34 #19

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
drakos έγραψε:
καλησπερα στην παρεα!
χρονια πολλα στους εορταζοντες και με υγεια!
εν καιρο καραντινας που οι περισσοτεροι ειναι κλεισμενοι μεσα τουλαχιστον εγω λογο δουλειας τριγυρναω και σε αλες πολεις της πελοπονησου και η κατασταση ειναι λιγο δραματικη παιδια...τα μαγαζια που ειχα συνηθησει να βλεπω ανοιχτα και με κοσμο τωρα περναω και σε πιανει ενα ''κατι'' και στη δουλεια μου εχουμε πτωση 60-70%..
μακαρι να βγουμε απο ολο αυτο γρηγορα και να παρουμε παλι τα πανω μας!
εσεις οσοι ειστε απο βορεια τι βλεπετε?
Καλημέρα Γιάννη η ίδια κατάσταση επικρατεί κ δω....να δώσω κ γω τις ευχές μου σε όλον τον κόσμο που γιόρταζε! Υγεία κ ευτυχία!
Τώρα όσο πιο σύντομα ξεμπερδέψουμε με όλο αυτό τόσο το καλύτερο αν κ κάτι μου λέει πως δεν θα μας αφήσει έτσι εύκολα....Εγώ πιστεύω πως θα έχουμε πάλι εν μέρη lock down κ τον χειμώνα Ίσως Όχι τόσο μεγάλης κλίμακας αλλά το περιμένω...μακάρι να βγω λάθος...
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 24/04/2020 09:28 #20

  • gyiama
  • Το Άβαταρ του/της gyiama
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 2163
Καλημέρα σας! Υπομονή μια βδομάδα ακόμα ( έτσι λένε τουλάχιστον)
????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 24/04/2020 12:49 #21

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
Καλημέρα σε όλους! Αμήν κ πότε Πάνο!!!
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 24/04/2020 20:37 #22

  • drakos
  • Το Άβαταρ του/της drakos
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 52
καλησπερα παιδια!
μακαρι παιδια αλλα το φοβαμαι και εγω πολυ...τιποτα δεν θα ειναι οπως πρωτα τουλαχιστον για τον επομενο χρονο και θα ταρακουνισει αισθητα την οικονομια ολο αυτο...ειμαι στον τομεα με πρωτες υλες ζαχαροπλαστικης παγωτου και αρτοποιιας...κανω διανομες σε ολη την πελοποννησο.
παγωτα σχεδον κλειστα και ποσο μαλον που ειμαι απο το ναυπλιο ενας καθαρα τουριστικος προορισμος εκει να δειτε τα μαγαζια που ειναι κλειστα...
αν ανοιξουν καφετεριες και εστιατορια που απο 30 τραπεζακια σου επιτρεψουν τα 10 και ο κλασικος ελληνας θα πιει εναν καφε 3 ωρες για να αφησει 6 και 7 ευρω τοτε θα κλαψουμε πιστευω...τι να πω μακαρι να πανε ολα καλα και να επανελθουμε σιγα σιγα στους ρυθμους μας.
αυτο για το χειμωνα το φοβομαστε πολυ οτι θα ξανα σκασει και θα εχουμε παλι περιορισμους...
4 του μηνα θα ανοιξουν μικρομαγαζα και κομωτηρια λενε απο καφετεριες και εστιατορια βλεπω μετα τις 20 του μαιου.
Τελευταία διόρθωση: 24/04/2020 20:56 από drakos.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 25/04/2020 05:59 #23

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
Καλημέρα στην παρέα! Πολύ σωστά τα λες Γιάννη μακάρι να βγούμε όσο το δυνατόν πιο αλώβητοι από όλο αυτό....
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 26/04/2020 21:27 #24

  • gyiama
  • Το Άβαταρ του/της gyiama
  • Offline
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 2163
Θεωρώ ότι στα καφέ κι στις ταβέρνες κλπ θα γίνονται φασαρίες του τύπου «άντε μεγάλε τελείωνε να καθίσει κανένας άλλος κλπ» απ την άλλη δεν ξέρω εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πλέον έχουμε φτάσει σε πολύ μεγάλο βαθμό υπερβολής με όλο αυτό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει αν τα αφήσουν όλα ελεύθερα
????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 26/04/2020 23:01 #25

  • drakos
  • Το Άβαταρ του/της drakos
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 52
και αυτο που λες σιγουρα θα υπαρχει μικρο ενταση.γενικα πιστευω οτι θα ειναι ολα αναμικτα σε αυτα τα θεματα!
ο κοσμος θα βγει και μπουχτισμενος απο τις τοσες μερες που ειναι μεσα να ξεδωσει και θα παει βουρ σε καφε και φαγητο..ειναι και η αλλη περιπτωση που υπαρχει κοσμος φοβισμενος και δεν θα παταει στην αρχη..
μου περναει λιγο η εκφραση σου στο θεμα της υπερβολης και μακαρι να υπαρχει λογος και καλα μας εκαναν ωστε να μην περασουμε χειροτερα αν οντως ισχυουν ολα αυτα..
σαν λαος ειμαστε και λιγο του χυμα και αν τους αμολησει απο 1η που ειναι αργια θα ξεχυθουν οπως αμολανε τα κοκορια απο τα κλουβια!!!!και θα γινει το ελα να δεις...
θα μου πεις τι να το κανει 4 μερες μετα..απλα δεν θα υπαρχουν αλλες γιορτες και αργιες ωστε να παει μαζικα ο κοσμος σε ενα μερος και ετσι θα βγουν σιγα σιγα παλι ωστε να μην υπαρχει συνωστισμος.
τωρα θα υποχρεωσουν και τις μασκες σε μαγαζι που θα μπαινεις που υπαρχει κοσμος.μαγαζια,εμπορικα,σε καφε και εστιατορια που και εκει εχει κοσμο λογικα θα εισαι με μασκα.
και αλλο ενα μετρο που λενε ειναι οι ανω των 65 ακομα δεν θα βγαινουν χυμα λογικα θα υπαρχει καποιος περιορισμος..τι να πω ειναι ασχημα γενικα πιστευω η ολη κατασταση και σε ριχνει και ψυχολογικα ολο αυτο...ειμαι 35 σχεδον και βλεπω οτι ολο αυτο που γινεται με στοχους που εχω βαλει σιγα σιγα τα προσπαθω για ενα σπιτι οικογενεια μια δουλεια δικη μου καποια στιγμη αν καταφερνα (πραγμα που δεν νομιζω) γενικα σε βαζει παλι ενα σκαλοπατι πισω γιατι παντα κατι βγαινει και σε αποδυναμωνει και οικονομικα αλλα και ψυχολογικα.φτανουμε πολλες φορες να λεμε τι θα ξημερωσει και αυριο?αν πας στη δουλεια και σου πουν ξαφνικα σταματας.γιατι πλεον δεν υπαρχουν και οι πολλες επιλογες να πεις α παω αλου και δεν με απασχολει.

σορυ που εχω γραψει ενα κατεβατο και σας κουραζω!
Τελευταία διόρθωση: 26/04/2020 23:02 από drakos.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 27/04/2020 03:35 #26

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
Καλημέρα σας,...αμ δεν μας κουράζεις καθόλου...ίσα ίσα...Τους ίδιους προβληματισμούς έχουμε όλοι...πάνω κάτω...εσυ το πως θα ξεκινήσεις να κάνεις οικογένεια....Εγώ σε τι κόσμο μεγαλώνω τα 2 μου παιδιά...Κ πάει λέγοντας...ας έχουμε την υγεία μας κ το κεφάλι ψηλά!
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 27/04/2020 20:10 #27

  • drakos
  • Το Άβαταρ του/της drakos
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 52
καλησπερα! ετσι ειναι γιαννη μου! προς θεου δεν το παιζω να κλαιγομαι οτι δεν χαρηκα και στερήθηκα πραγματα...αλλα λες τωρα οσο μεγαλωνεις και αλλαζεις και εχεις παρει 5 παραδειγματα απο τους γονεις σου λες μου δινουν 3 ας τα κανω 5 και οχι 1..το παν ειναι να κανεις βηματα μπροστα,τωρα με το ανγχος και το φοβο που επικρατει να μην χρειαστει να κανεις βηματα πισω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 29/04/2020 12:35 #28

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
Εγώ προσωπικά το να πάμε μπροστά το θεωρώ λιγάκι δύσκολο στις εποχές που ζούμε. Αν κρατήσω κ αυτά που μας δώσανε θα ειμαι ευχαριστημένος δεδομένων των συνθηκών.
Την Καλημέρα μου σε όλους!
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 29/04/2020 20:02 #29

  • drakos
  • Το Άβαταρ του/της drakos
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 52
καλησπερα!
σίγουρα οι αρχές μένουν..στη πραγματικότητα όμως να αυξήσεις αυτά που σου έχουν δώσει με τα τωρινά δεδομένα πράγματι είναι δύσκολο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Το καθημερινό μας στέκι 2020 01/05/2020 17:58 #30

  • maximos
  • Το Άβαταρ του/της maximos
  • Online
  • Συντονιστής
  • Δημοσιεύσεις: 10293
Καλησπέρα κ καλό μήνα με υγεία σε όλους μας!
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.