Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Yamaha MT-09 Tracer

Yamaha MT-09 Tracer 20/07/2016 11:28 #31

  • Λιακ
  • Το Άβαταρ του/της Λιακ
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 159
Καλημερα σε όλους! Μήπως γνωρίζει κανείς για το ''πρόβλημα'' με το τρέμουλο που αναφέρουν όλοι?Λένε πως έκανε μια ανάκληση η yamaha και το έλυσε το θέμα..Αναρωτιέμαι όμως είναι δυνατόν να ισχύει κατι τέτοιο σε μια τόσο μεγάλη και αξιόπιστη εταιρία?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Yamaha MT-09 Tracer 20/07/2016 18:07 #32

  • River
  • Το Άβαταρ του/της River
  • Offline
  • God Tmaxista
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
  • Δημοσιεύσεις: 8964
παιζουν παρα πολλοι παραγοντες στο συγκεκριμενο θεμα......

εγω προσωπικα 2 tracer που έχω οδηγησει μεχρι σημερα, κανενα απο τα 2 δεν μου εκανε καποιο κουνημα εξω, ωστε να εντοπισω καποιο προβλημα

απο αυτα που ξερω από φίλους κατόχους πάντως, παιζει ρόλο ο σωματότυπος του αναβάτη, το πως κάθεται, το που είναι ρυθμισμένη η ζελατίνα κ.α.

το σημαντικότερο από όλα είναι να ρυθμιστεί σωστά η ανάρτηση βάσει του εκάστοτε αναβάτη!!

κάποιοι τα δώσανε, κάποι βάλανε σταμπιλιζατέρ, κάποιο ακόμη παιδεύονται......δεν ξέρω αν έχει κάνει ανάκληση η yamaha και τι διόρθωσε, όπως και δεν γνωρίζω αν υπήρχε όντως αυτό το θέμα λόγω κάποιου "ελαττώματος" σε κάποια αρχικά μοντέλα......πάντως σε όσα γίνει μια σωστή ρύθμιση ανάρτησης δεν έχουν κανένα απολύτως θέμα!

το μεγαλύτερο θέμα ίσως στην όλη υπόθεση με το tracer είναι ότι πρέπει να ασχοληθείς για να το φέρεις στα μέτρα σου και να είναι "σωστό".....δλδ όπως το παίρνεις από την αντιπροσωπεία, αν δεν έχεις ένα μέσο σωματότυπο και κιλά, το μηχανάκι θέλει δουλίτσα και ρύθμιση.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Yamaha MT-09 Tracer 22/07/2016 14:39 #33

  • Λιακ
  • Το Άβαταρ του/της Λιακ
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 159
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Yamaha MT-09 Tracer 22/07/2016 14:41 #34

  • Λιακ
  • Το Άβαταρ του/της Λιακ
  • Offline
  • Baby Tmaxista
  • Δημοσιεύσεις: 159
Εδώ ο τυπος το αναλύει και το ψάχνει πολυ αναλυτικά..Έκανε και δοκιμές με άλλες ρυθμίσεις αλλα λέει στο βίντεο ότι το θέμα παραμένει μετά τα 160 κμ/ω εκτός και αν είσαι ''ηρεμος'' αναβάτης.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3